Friday, March 9, 2007

Jak Vista.

Po przeczytaniu artykułu [KŚ Ekspert 3/07] o upodobnianiu Windows-a XP do Visty postanowiłem przestać teoretyzować, spróbować i wyrobić swoje własne zdanie. Kilka spostrzeżeń po instalacji Vista Transformation Pack 6.0:

1) Komputer z bajerkami zaczął ciut wolniej działać - ale czego można wymagać od Durona 1.0 i 600 MB RAMu - pewnie na innym kompie byłoby lepiej, jednak mam wrażenie, że wszystkie bajerki graficzne obciążają procesor a nie kartę graficzną, a szkoda.

2) W TaskSwitchXP niebieskie literki na ciemnym tle podczas przełączania okien są prawie niewidoczne. Domyślam się, że dodatek Power Toys o tej samej funkcjonalność, lepiej komponowałby się ze stylem Visty, na szczęście w zakładce Wygląd TSXP można zmienić styl wyglądu okna przełączania aplikacji i wszystko wygląda ładniej.

3) Nie wiem czy to wina łatek Windows, czy tego programiku, a może samego błędu w IE7 czy Windows Defender-a (bo instalowałem wszystko jednocześnie), ale straciłem dostęp do Opcji Internetowych - pomimo tego, że jestem administratorem nie mam do nich dostępu.

4) Musiałem poprzesuwać "guziczek" emulujący fragment START-u. Wygodnie robi się to najpierw przesuwając go gdzieś myszką potem operując strzałkami.

5) LClock czy coś takiego wyłączyłem, wole prostą cztelną informacji o godzinie, a kalendarz mam na SideBarze.

6) Sidebar wydaje mi się słabo konfigurowalny - lepiej moim zdaniem prezentuje się Desktop Sidebar, fajna jest opcja guziczków odtwarzacza, jest wsparcie dla wielu odtwrzaczy w tym Winamp-a niestety :/ foobar-a zabrakło :(. Posiada bardzo czytelny i fajny kalendarz, kontrolkę obciążenia kart sieciowej czy zegary procesor-a ;)

7) Brzydko kontrastuje biała plama najczęściej uruchamianych programów w STARCIE.

8) Zjadło mi pokazywanie popularnych zadań w folderach.

9) Po wpisanie adresy strony www w IE7 odpala mi się FireFox :/

10) Nie dział podwójne klikanie [CTRL]+[ALT]+[DEL] przy ekranie logowania.

To tyle w dużym skrócie.

1 comment:

mosquito said...

Czesc!
Fajny blog, ale nie chce mi sie wszystkiego czytac ;)