Wednesday, June 16, 2010

Przeglądarka na telefon

Wyobraźmy sobie świat, w którym nie istnieją przeglądarki dla telefonów komórkowych. Pewnego pięknego dnia przeglądając stare szpargały przypadkowo ocierasz starą lampę. Wychodzi z niej dżin i mówi, że uczyni dla Ciebie możliwym korzystanie z jednej z desktopowych przeglądarek na Twoim telefonie. Którą byś wybrał? Moje myślenie byłoby takie.
Internet Explorer? Nieee. Jest przecież za wolna i wszyscy piszą na nią w kółko wirusy. Po za tym są lepsze, bardziej zgodne ze standardami. Może Firefox? Ale kto chciałby czekać tyle czasu i zamulać telefon Firefoxem? Hmm Safari. Co Safari ma takiego czego nie ma konkurencja, poza tym - to dla maniaków Apple i iPodowców - nie dla mnie. No to co?
W moim przypadku na polu walki zostaje Opera i Chrome. Obie są szybkie, innowacyjne, tworzone z dużym przykładaniem się do look & feel klienta.
Obecnie Opera jest często najrozsądniejszym wyborem w przypadku przeglądarek internetowych na telefon. Jednak nawet gdyby istniała równie mocno rozwinięta konkurencja i tak byłaby w moim przypadku na drugim miejscu :)

No comments: